Repulsor Tonego "Iron Man"

gadżety zrobione przez nas.

Repulsor Tonego "Iron Man"

Postautor: Kobuz » 10 paź 2012, 22:16

No siema...

Jest jakiś schemat postów w tym dziale? Jak jest a nie ogarnąłem to zmienię później.

Temat założyłem ale na razie będzie nie skończony, do końca tygodnia uzupełnię. Teraz opiszę krótko co jak i dlaczego... całość jakoś w weekend albo na początku tygodnia powinna się pojawić.

Obrazek

Mówiąc krótko jest procesor i program. Jest takie grube bo świeci ale tak ma być bo w filmie też jest grube, nie mam zamiaru już nosić... ^^

Sama aluminiowa konstrukcja egzoszkieletu wykonana została już kilka ładnych miesięcy temu, teraz zamieniłem tylko śruby na nity, miejscami trochę podszlifowałem. Praktycznie od nowa zaprojektowałem i wykonałem elektronikę, po przeprowadzce niestety te części uległy częściowemu zniszczeniu ;/
Nie jest to props-props taki mega, raczej zrobiony żeby był, niewielkie odwzorowanie detali raczej nie powala. Po prostu zrobiony od tak... zobaczycie ocenicie.

Nie będę pisał jak działa elektronika bo nikogo to nie obchodzi, jak nagram filmik to ogarniecie. Teraz zdjęcia. Nie dużo ale zawsze coś ;/

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Tu dojdzie oczywiście jeszcze jedna dioda w środek. I całość będzie przykryta ładnymi kółeczkami które wyciął Rav. Ciął hurtowo wiec ciężko nie było się przyłączyć ;) zdjęć jeszcze nie zrobiłem ale będą...

Obrazek

Szkielet nie jest jeszcze skończony, to znaczy na tym zdjęciu ;p dochodzą mosiężne i aluminiowe rurki, trochę przewodów, jakieś płytki, cała elektronika... To co na zdjęciu oczywiście otwierane do zewnątrz jak na filmie... no prawie...

Niestety teraz nie mam zdjęcia samego, gotowego repulsora, w sensie z diodami żebyście mogli sobie to wyobrazić dlatego musi wam wystarczy zbiorowe i opis.
Obrazek
Tak się prezentowało przed Łodzią.
20 diod smd 10 białych od wewnątrz 10 niebieskich w zewnętrznym pierścieniu. Na środku lampa ksenonowa (jak w stroboskopach) zasilana napięciem około 300V (bolesne ;/) a diody połączone w dwa równoległe szeregi zbudowane z szeregów równoległych diod ;p w każdym bądź razie zasilane osobno białe osobno niebieskie z napięcia 6.6V, celowo nie zrobiłem na 9.9 żeby mieć nadmiar na akumulatorze dzięki czemu nie będe miał problemu że świeci za słabo.

W repulsorze każda dioda sterowana osobno. W sensie każda osobno podłączona...

No mniejsza z tym.. są zdjęcia i o to chodzi xD

To na tyle. Update będzie...

Aaaa... i nie będę miał pasa przez klatę... to będzie w sumie taka hybrydowa konstrukcja, reaktor jest taki jak miał normalnie ubrany, np. przy oglądaniu TV ;p Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 paź 2012, 22:45 przez Kobuz, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek
im mniej talentu tym więcej sprzętu ;p
Awatar użytkownika
Kobuz

Re: Repulsor Tonego "Iron Man"

Postautor: Rav » 10 paź 2012, 22:30

popraw foty, bo nie hulają.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rav
Iron Man